Uimahallitreenit

Talvi tulee ja vedet kylmenevät, mutta missä harjoitella mm. tuentoja ja pyörähdyksiä. Valitettavasti Sipoossa ei ole uimahallia, jossa Sipoon kanoottiklubilaiset voisivat käydä harjoittelemassa talvikaudella melontaan liittyviä taitoja. Monet SKK:n jäsenet käyvät treenailemassa pääkaupunkiseudun melontaseurojen mukana heidän uimahallivuoroillaan. Toki tämä edellyttää, että liitytään kyseisen seuran jäseneksi. On mukavaa ja opettavaista liittyä myös toisiin seuroihin, Tällöin oppii toisten seurojen hyviä käytänteitä ja samalla tutustuu mukaviin melontaporukoihin.

Sipoon kanoottiklubin jäsenet ovat saaneet vierailla Nurmijärven ladun melontajaoston uimahallivuoroilla Rajamäen uimahallissa lauantaiaamuisin. Tällä hallikaudelle on nyt viety neljä poolokajakkia varusteineen Rajamäen uimahalliin. Suosituksena on se, että liitytään Nurmijärven ladun jäseneksi.

Lisätietoa saat nurmijarvenlatu.fi
ja heidän hallivuoroistaan https://nurmijarvenlatu.fi/toiminta/melonta-2/hallimelonta-rajamaen-uimahallissa/

t. Paavo Tuomainen, SKK:n koulutustiimi

1 comment

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: